Skattebetalerforeningen søker REDAKTØR

Stig Flesland

Skattebetalerforeningen er en uavhengig og frittstående forening som bistår medlemmer med skatte- og avgiftsspørsmål. Vi ble stiftet i 1952 og fyller 70 år i 2022. Medlemsmassen vår består av både privatpersoner og bedrifter. Skattebetalerforeningen er på skattebetalernes side og jobber aktivt for at rettssikkerheten er god både for privatpersoner og næringsdrivende. I tillegg til å rådgi våre medlemmer i enkeltspørsmål er Skattebetalerforeningen et viktig talerør inn mot myndighetene, og våre høringsinnspill blir lyttet til av skattemyndighetene. Foreningens administrasjon består av en svært dyktig skattejuridisk avdeling og administrasjon og er lokalisert i Oslo sentrum.

Skattebetalerforeningen er i utvikling og søker nå en ny

Redaktør

Som redaktør i Skattebetalerforeningen får du en sentral posisjon i en tradisjonsrik forening med over 11.000 medlemmer. Du vil ha god mulighet til å forme din egen arbeidshverdag, men noen sentrale arbeidsoppgaver vil være:

 • Ansvar for medlemsbladet «Skattebetaleren», inkludert redaksjonell utvikling og prioriteringer knyttet til digitalisering
 • Videreutvikling av foreningens kommunikasjonskanaler, særlig knyttet til lyd og bilde
 • Være en aktiv rådgiver i kommunikasjonsspørsmål, herunder bistå talspersoner overfor media
 • Ansvar for foreningens øvrige publikasjoner, digitale og trykte

Kvalifikasjoner

Det aller viktigste for oss er dine personlige egenskaper og din motivasjon for jobben. Vi tror at du:

 • Har høyere utdanning (økonomi/journalistikk/kommunikasjon)
 • Har relevant erfaring
 • Har noen års bakgrunn i yrkeslivet, men samtidig trenger du ikke å være redd for å søke om du er nyutdannet
 • Er god til å forenkle komplekse budskap
 • Er kreativ, nysgjerrig og oppdatert
 • Kan ta i et tak der det er behov for det
 • Tar initiativ til å forbedre prosesser og ser nye løsninger

Trenger du ytterligere opplysninger, kan du ta kontakt med redaktør Stig Flesland på tlf.  22 97 97 00 eller mobil 992 99 688 eller adm.dir Karine Ugland Virik på tlf. 22 97 97 00 eller mobil 906 92 087.

Kortfattet søknad med CV sendes så snart som mulig og senest innen 2. november til stig.flesland@skatt.no eller kuv@skatt.no, ev. til Skattebetalerforeningen, Kongens gate 14, 0153 Oslo. Søknadene vil bli vurdert fortløpende.

Se annonsen på Finn.no