Overdragelse av bygg under oppføring

➡ PÅMELDING              ➡ INNLOGGING 

 

Et nøkkelspørsmål ved overdragelse av bygg som er under oppføring er: Når skal den inngående momsen tilbakeføres?

Bygg som er under oppføring eller blir rehabilitert kan være kapitalvare, men omfattes ikke av justeringsreglene. Isteden omfattes slike bygg av en egen bestemmelse i mva-loven § 9-7.

Vi ser på vilkårene i bestemmelsen for når fradrag må betales tilbake og når det kan unnlates, og hvem bestemmelsen gjelder for.

Målgruppe:

Regnskapsførere, revisorer og andre som jobber med mva

    • Pris
    • Ordinær pris: 1 000,00 krMedlemmer: 700,00 kr
  • Timer

    • Regnskapsførere:
    • 1 time skatte- og avgiftsrett
    • Revisorer:
    • 1 time skatterett
    • Advokater:
    • 1 time juridisk oppdatering
  • Foreleser

    • Hilde Alvsåker
    • Hilde Alvsåker er redaktør av Avgiftsnytt. Som jurist i Skattebetalerforeningen arbeider hun med mva som spesialfelt. Hun underviser i mva ved Høgskolen i Oslo og Akershus og er en flittig benyttet foredragsholder.